Menu Strony


Prosimy o wpłaty na konto

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V LO

83 1240 1431 1111 0000 1045 4738

1% dla OPP KRS: 0000280170

PRZEKAŻ JEDEN PROCENT PODATKU....

Drodzy Państwo, Mili Uczniowie, Rodzice, Dziadkowie, Absolwenci i Nauczyciele…


Wszyscy Sympatycy V LO

Jeżeli dostrzegacie zasadność funkcjonowania SAiP, to w prosty sposób możecie współuczestniczyć w działaniach ofiarowując 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego, jaką jest Nasze Stowarzyszenie. Od ponad 10 lat wszyscy mamy prawo dysponować celem, na jaki przeznaczamy 1% podatku, od kilku lat SAiP, jako OPP, w ten właśnie sposób ma prawo pozyskiwać środki na swoją działalność. Wszystkie w ten sposób zebrane środki przeznaczamy na poprawę standardów nauczania i potrzeby szkoły. Dzięki temu zakładamy, że choć w ułamkowej części przyczyniamy się do wizerunku VLO- jako SZKOŁY SUKCESU


EFEKTY – POZNACIE PO CZYNACH

W ostatnim czasie powoli, ale konsekwentnie rozszerzamy działania na rzecz naszej szkoły i jej uczniów. W chwili obecnej nie będziemy tutaj epatować działaniami, jakie podjęliśmy do tej pory, ani wskazywać dalszych potrzeb, jakie ma Nasze VLO. W najbliższym czasie, na bieżąco będziemy informować o działaniach i celach, na jakie Stowarzyszenie przeznacza zebrane fundusze. Marzeniem naszym jest, by w efekcie naszych działań przyszli Nasi Absolwenci wspominali VLO z takim sentymentem, jakim My darzymy Ten Zakład.

Aby przyczynić się do realizacji wyznaczonych przez Statut SAiP celów wystarczy wykonać kilka kroków.

Krok 1- Ten już został wykonany. Państwo trafili na Naszą Stronę! - Z ciekawości? - Z zamiarem wsparcia? -Z potrzeby uzyskania wiedzy „jak to wykonać”?

Krok 2- Tu należy podjąć decyzje czy chcemy wesprzeć działania SAiP -Jeżeli decyzja jest na TAK, to reszta jest już tylko formalnością.

Krok 3- w trakcie wypełniania rocznego zeznania podatkowego, już po wyliczeniach należnego podatku, trafiamy na część zatytułowaną :

Wniosek o przekazanie 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego

- Tam, w rubryce nr KRS wpisać nr 0000 280 170 - Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół V LO, a w kolejnej rubryce wartość 1 % wyliczonego podatku (ważne: z zaokrągleniem do pełnych dziesiątek groszy w dół).

Krok 4- teraz należy przesłać deklarację podatkową do właściwego Urzędu Skarbowego.

Krok 5- pozostaje cierpliwie czekać na działania US (trzy miesiące?), a zadeklarowana kwota zostanie przelana na konto SAiP. Teoretycznie podatnik nic nie zyskuje i nic nie traci na takim wypełnieniu deklaracji podatkowej. W naszym przypadku na pewno „NIC NIE TRACI”, natomiast ZYSKUJE świadomość bycia współuczestnikiem działań Naszego Stowarzyszenia, które będzie mógł śledzić na stronach SAiP.

Licząc na Waszą reakcję

Pozdrawiamy

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół VLO

PS: W całej akcji bardzo liczymy na zaangażowanie rodziców i dziadków obecnych uczniów VLO, którzy w dużej mierze są beneficjentami naszych działań. Przekazane nawet drobne kwoty, w końcowym efekcie zdecydowanie powiększają możliwości działań SAiP.

PS2: Informacje na temat niektórych działań podjętych przez SAiP na rzecz VLO można odszukać na stronie internetowej Stowarzyszenia.