W poszukiwaniu genius loci V LO

Jednym z zadań SAiP jakie sobie wyznaczyliśmy to gromadzenie dokumentacji V LO . Sukcesy szkoły, osiągnięcia , jej pozycja w rankingach, ogólnie jest powszechnie znana. Tutaj, oprócz dumy płynącej z pozycji Szkoły na edukacyjnej mapie Polski, poszukujemy również czegoś bardziej ulotnego, czegoś co składa się na Jej wyjątkowość, mierzoną nie tylko edukacyjnym sukcesem . Szkoła to uczniowie, pedagodzy, inni pracownicy i dyrekcja, która ma ostateczny wpływ na pełny Jej wizerunek.

Poprzez uruchomione działania, będziemy powoli starać się do Nich dotrzeć i zaprezentować. VLO ma wyjątkowe szczęście do nietuzinkowych Dyrektorów. 25-letnie rządy Dyrektora Stanisława Pietrasa i wybór na kolejną kadencję, oprócz trudnego do ustanowienia rekordu, jest tego potwierdzeniem. Nie dziwi więc duże zainteresowanie i docierające do nas materiały zdjęciowe.

Poniżej prezentujemy kolejne zdjęcia, które zostały przesłane przez absolwentów. Niektóre z nich z trudem przeszły przez cenzurę, ale czego się nie robi dla przybliżenia wielce szacownej historii V Zakładu. Jeśli ktokolwiek z czytelników posiada archiwalne zdjęcia związane z historią V LO zachęcamy do przesłania na nasz adres: sa@v-lo.krakow.pl, oczywiście im mniej oficjalne, tym lepiej ;)

Zarząd SAiP V LO.

Lata 80 XX wieku - Mazurskie wakacje

Lata 80 XX wieku - Mazurskie wakacje.

Rok 2014 – sugestywna przemowa Kierownika na spotkaniu 25 lecia matury klasy IVd (1989). Dziwnym trafem pod rozczapierzonymi palcami przewija się moja skromna osoba.