Menu Strony


Prosimy o wpłaty na konto

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V LO

83 1240 1431 1111 0000 1045 4738

1% dla OPP KRS: 0000280170

Relacja z festiwalu μBot

Poniżej przedstawiamy relację z festiwalu robotycznego μBot 2016, któremu SAiP V LO udzieliło wsparcia finansowego na organizację tej imprezy:

SAIP VLO wsparcie koła robotycznego RoboTeam festival mikroBot

Sukces festiwalu robotycznego μBot 2016 przerósł nasze oczekiwania. W dniu festiwalowym wykłady wygłosili studenci AGH którzy przybliżali wiedzę zdobytą podczas realizacji projektów studenckich.

SAIP VLO wsparcie koła robotycznego RoboTeam festival mikroBot

Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych wiadomości na temat sond kosmicznych i satelit oraz małych samochodzików wyścigowych typu line follower. Wieloletni przyjaciel naszego koła Mihai Pora, programista dużej korporacji dzielił się z nami zaletami mało popularnego języka programowania Go, a Bipin Indurkhya wygłosił szalenie ciekawy wykład o Efekcie Elizy w robotyce, sposobie jego działania i historii powstania. Wykładów wysłuchała kameralna grupa osób zainteresowanych nowoczesną technologią, co sprzyjało naukowej atmosferze wytworzonej przez twórczych pasjonatów. Zadawane pytania wywoływały ciekawe dyskusje i pozwalały pogłębiać wiedzę słuchaczy. Wykładowcy byli mile zaskoczeni poziomem wiedzy swoich słuchaczy oraz ich głębokim zainteresowaniem.

SAIP VLO wsparcie koła robotycznego RoboTeam festival mikroBot

Kolejnego dnia odbyły się zawody robotyczne, na które przybyli uczestnicy zarówno z Krakowa jak i wielu innych miast Polski. Po planowym czasie na rozruch, zbadanie trasy i sprawdzenie staniu technicznego robotów przeprowadzone zostały zawody. Zawodnicy mogli uczestniczyć w czterech konkurencjach: Line Follower, Lego Line Follower, Lego Sumo oraz miniSumo. W walkach wzięło udział około 50 robotów, nasza szkoła gościła w sumie około 150 młodych robotyków oraz ich mentorów i kibiców. Festiwalem zainteresowali się również dziennikarze Dziennika Polskiego, którzy umieścili w swojej gazecie relacje z tego wydarzenia.

SAIP VLO wsparcie koła robotycznego RoboTeam festival mikroBot

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe kubki z logo Festiwalu uBot a zwycięzcy atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Doświadczenie zdobyte przy organizacji festiwalu pozwala nam przypuszczać, że następny turniej będzie jeszcze ciekawszy i przyciągnie jeszcze większą rzeszę pasjonatów tej dziedziny nauki.

SAIP VLO wsparcie koła robotycznego RoboTeam festival mikroBot

Na koniec pragniemy bardzo podziękować Radzie Rodziców i Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. To dzięki ich wsparciu finansowemu festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży i jest na coraz wyższym poziomie, który jest bardzo chwalony przez jej uczestników.

Strona festiwalu: http://mikrobot.v-lo.krakow.pl/

Tomasz Kielar