Wsparcie dla koła robotycznego RoboTeam.

Przedstawiamy wyciąg z listu – podziękowania za wsparcie, jakiego udzieliło SAIP V LO działającemu w V LO kołu robotycznemu RoboTeam VLO.

"Bardzo serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Absolwentów i Przyjaciół V Liceum Ogólnokształcącego za wsparcie naszego projektu, którym jest festiwal mikroBot. Dzięki pomocy udzielonej przez Stowarzyszenie mogliśmy zakupić nagrody dla uczestników zawodów robotycznych. Cieszymy się ze współpracy ze Stowarzyszeniem, zawsze nas Państwo wspieracie. Pozwala to rozwijać pasje i umiejętności uczniów V LO w Krakowie. (…)

Festiwal mikroBot odbył się w czasie dwóch dni 13 i 14 czerwca 2015r. Pierwszego dnia odbyła się seria wykładów. Ich prelegentami byli znani wykładowcy krakowskich uczelni, firm a także uczniowie naszego liceum (biorący udział w międzynarodowych konkursach i projektach). Dzień drugi to emocjonujący dzień zawodów robotów. Do udziału w zawodach zgłosiło się 20 zespołów z 24 robotami. Startowano w pięciu kategoriach: robotów Lego, mini sumo oraz w stylu wolnym. Emocji towarzyszącym rywalizacjom było dużo. Uczestnicy zmagań to młodzi uczniowie gimnazjów i liceów, dla których nasz festiwal jest jednym z pierwszych konkursów, w którym biorą udział. Dlatego też organizacja festiwalu oraz udział absolwentów Kółka daje nam olbrzymią satysfakcję. Widzimy współpracę między początkującymi zawodnikami a tymi, których zainteresowanie tą dziedziną zaprowadziło na studia związane z robotyką. (…)

Jeszcze raz dziękujemy Państwu za wsparcie naszych działań. Wiemy też że zawsze możemy liczyć na Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół V LO. Zapraszamy Państwa na trzeci festiwal robotyczny, który zaplanowaliśmy na początek czerwca 2016 roku. Link do strony wspartego konkursu: http://mikrobot.v-lo.krakow.pl/."

Na stronie, w podziękowaniu uczniowie umieścili logo SAIP VLO. Link do strony koła robotycznego: http://roboteam.v-lo.krakow.pl/. Podkreślamy, że wsparcie było możliwe dzięki Absolwentom i Przyjaciołom V LO, którzy przekazali na rzecz SAIP VLO 1% swojego podatku dochodowego. Pozwólcie nam dalej wspierać naszą Szkołę – nie zapomnijcie o nas wypełniając PITy w 2016 r.